Het LaaglandJONG LAAGLAND

Herdenk met ons mee

Uitnodiging Theater na de Dam 2026

In 2026 is Theater na de Dam terug bij Het Laagland. Op 4 en 5 mei zie je de voorstelling Niets is de mens vreemd. We nodigen jou als Jong Laagland speler graag uit voor de try-out van deze voorstelling op zondag 3 mei om 19:00 uur. 

Als de oorlog door je achtertuin raast

Hoe ga je door met het normale leven in een oorlogssituatie? Dat onderzoeken tien jongeren samen met theatermaker Amber Schoonbrood in deze voorstelling. Aan de hand van gesprekken met mensen die de oorlog zelf hebben meegemaakt reflecteren ze op het onderwerp. Hoe ga je om met dreigingen en onzekerheid? Hoe raak je je vertrouwen in de mens niet kwijt? En wat houd je op de been? Wezenlijke vragen die tijdens de Tweede Wereldoorlog speelden, maar die ook nu actueler zijn dan ooit.  

Theater na de Dam

Op 4 mei vinden er om 21:00 uur door heel Nederland theatervoorstellingen over de Tweede Wereldoorlog plaats. Voorstellingen met als doel deze periode te herdenken en te reflecteren op de wereld van nu. Sinds 2014 doet Het Laagland mee aan de jongereneditie van Theater na de Dam. 

Meld je aan voor de Try-out

Als Jong Laaglander ben je de eerste die de voorstelling ziet! Op 3 mei speelt de groep om 19:00 uur een try-out van Niets is de mens vreemd in het Toon Hermans Theater in Sittard. Jouw feedback komt namelijk goed van pas. 

Om je aan te melden stuur je een mailtje naar justine@hetlaagland.nl met daarin het aantal gasten dat je meeneemt. 

Tot dan!