Dit jaar is het precies 150 jaar geleden dat (naar schatting) zo’n 45.000 mensen vrije mannen en vrouwen werden. Theatermaakster Nina-Elisa Euson herdenkt en viert deze historische gebeurtenis samen met mensen uit de Surinaamse, Antilliaanse en Caribische gemeenschap van Sittard-Geleen.
Nina’s droom is om op 1 juli uiteenlopende verhalen, rituelen, spoken word en songs samen te brengen op het podium van Het Laagland in het Toon Hermans Theater. Een feestelijke, vrolijke samenkomst vol zang, dans en eten waarin al zingend naar elkaar wordt geluisterd en harmonie wordt gezocht.
Het thema van deze avond is ‘Black Joy’. Nina: "Het is dit jaar 150 jaar geleden dat slavernij wettelijk is afgeschaft in Nederland. Vandaar dat ik heb gekozen voor Black Joy. Ik wil onze veerkracht vieren en de community in het zonnetje zetten. Samen zingen is gewoon heerlijk!"
Iedereen vanaf 12 jaar die graag betrokken wil zijn bij deze Keti Koti-viering is van harte welkom. De samenkomst met publiek vindt plaats op zaterdag 1 juli bij Het Laagland in het Toon Hermans Theater van 17:00 tot 19:00 uur (1 uur programma, 1 uur napraten).
Black Joy is een pilot-project van Het Laagland i.s.m. Nina Elisa Euson in opmaat naar een structurele aandacht voor Keti Koti in onze thuisbasis Sittard-Geleen.