Voorstelling

KOSMOS in het theater

vanaf 12 jaar | 45 minuten

Over waaromn we zo kijken naar het verschil. 

Lees verder

Als je ’s avonds naar boven kijkt, naar die prachtige kosmos vol sterren, voel je dan ook zo’n rust? Feit: kosmos betekent ‘orde’. Daarboven, in het heelal, is er orde. Maar ‘hier beneden’ rommelt het. Hier op aarde vallen mensen steeds vaker over elkaars verschillen. Met gestrekt been en de nodige porties verbaal geweld staan we recht tegen over elkaar.

Een verkeerde stap en je wordt gecanceld. En al is dat regelmatig terecht, een gesprek erna blijft uit. Deuren en luiken worden gesloten en vanaf onze eigen eilandjes wijzen we naar elkaars fouten.

Marcos en Sebas voelen zich verdwaald. Marcos groeit op als zwarte jongen in een witte wereld en Sebas groeit op als witte jongen in een dorp waar hij zich niet thuis voelt. Ze trekken zich terug op hun slaapkamers en fantaseren over een plek waar ze zich veilig zouden voelen. Beiden hopen ze de eenzaamheid te kunnen ontstijgen.

KOSMOS is een interactieve, muzikale en eigentijdse voorstelling. Acteurs Marcos Valster da Costa Ferreira en Sebas van der Donk vertellen persoonlijke verhalen, zingen liedjes, stellen vragen aan elkaar én aan de klas. Filosofisch, maar niet zweverig. Confronterend, maar respectvol. Educatief, maar niet moralistisch. Muzikaal, maar geen musical. Timon Persoon hielp mee bij de muziek. 

Energiek theater dat hopelijk óók rust geeft, precies zoals de Kosmos.

Makers

Spel & tekst
Marcos Valster da Costa Ferreira & Sebas van der Donk
Regie
Silke van Kamp

Ook interessant voor jou

4 december 2025

Theater na de Dam 2026

Tijdens Theater na de Dam maakt een groep jongeren samen met een theatermaker een voorstelling over de Tweede Wereldoorlog, gebaseerd op archiefstukken over deze periode uit Sittard-Geleen. Hun eigen kijk op dit thema staat hierbij centraal. 

1 september 2024

Stress Les(s) in het theater

Loopt jouw hoofd soms ook over? Lijkt het alsof iedereen wel iets van je wil? Rustig blijven is best moeilijk, zeker als je de druk voelt van je ouders, je vrienden en van school. 

4 mei 2023

Theater na de Dam 2023

Gedenkwaardig theater door 7 jongeren, gebaseerd op verhalen van Limburgse verzetsstrijdsters uit de Tweede Wereldoorlog.

Blijf op de hoogte

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en krijg als eerste het laatste Laagland-nieuws!